Ligowe wygrane na koniec 2017 roku

W bardzo dobrych nastrojach zakończyły ligowe zmagania w roku 2017 siatkarki ZORZY Wodzisław Śląski. Oba nasze zespoły w ostatnich występach ligowych mijającego roku pokonały swoje rywalki i w wyśmienitych humorach spędzą przerwę świąteczno-noworoczną.

MÅ‚odziczki ZORZY, liderki tabeli swojej grupy eliminacyjnej Mistrzostw ÅšlÄ…ska, w turnieju w Rybniku, miaÅ‚y za rywalki zespół gospodyÅ„, UKS JedynkÄ™ Rybnik oraz wiceliderki tabeli - bardzo silnÄ… ekipÄ™ KS CzÄ™stochowianka. W pierwszym meczu turnieju nasze zawodniczki bez problemów uporaÅ‚y siÄ™ z gospodyniami z Rybnika wygrywajÄ…c 2:0 (25:15, 25:10). Natomiast pojedynek z wiceliderkami z CzÄ™stochowy podniósÅ‚ poziom emocji znacznie wyżej. Lepiej w mecz weszÅ‚y zawodniczki spod Jasnej Góry, które, po zaciÄ™tej walce, zapisaÅ‚y na swoim koncie seta pierwszego wygrywajÄ…c 25:22. WodzisÅ‚awianki nie zamierzaÅ‚y jednak skÅ‚adać broni i od poczÄ…tku drugiej odsÅ‚ony staraÅ‚y siÄ™ narzucić rywalkom swój styl gry. Chociaż poczÄ…tkowo szÅ‚o ciężko, to niezrażone tym faktem podopieczne trenera Brzezinki dokÅ‚adaÅ‚y do swojego dorobku punkcik po punkciku i w efekcie wygraÅ‚y 25:20. DecydujÄ…ca partia spotkania to już wyraźna dominacja mÅ‚odych siatkarek ZORZY, które chwilÄ™ przestoju miaÅ‚y jedynie w koÅ„cówce tie-breaka, kiedy to pozwoliÅ‚y przeciwniczkom za zdobycie kilku punktów. Zawodniczki z WodzisÅ‚awia szybko jednak wróciÅ‚y do swojej dobrej gry i zasÅ‚użenie wygraÅ‚y 15:9, odnoszÄ…c zwyciÄ™stwo nad, niepokonanymi do tej pory w trzecim etapie rozgrywek, czÄ™stochowiankami. TÄ… wygranÄ… wodzisÅ‚awianki umocniÅ‚y siÄ™ na prowadzeniu w swojej grupie eliminacyjnej, po dwóch rozegranych turniejach majÄ…c komplet czterech zwyciÄ™stw na swoim koncie.

UKS Jedynka Rybnik - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski     0:2   (15:25, 10:25)
MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - KS CzÄ™stochowianka     2:1   (22:25, 25:20, 15:9)
Wyniki meczów i tabela w zakładce: Młodziczki

Równie dobrze ligowe zmagania w 2017 roku zakoÅ„czyÅ‚y seniorki wodzisÅ‚awskiej ekipy, wystÄ™pujÄ…ce w I Lidze ÅšlÄ…skiej piÅ‚ki siatkowej kobiet. Nasze zawodniczki za rywalki miaÅ‚y bardzo niewygodny zespół KSG Bestwina. Podopieczne trenera Brzezinki do meczu przystÄ…piÅ‚y bardzo skoncentrowane, żądne rewanżu za nieudane spotkanie w Bestwinie. Pomimo obecnoÅ›ci w skÅ‚adzie przyjezdnych wielu doÅ›wiadczonych, znanych z ligowych parkietów zawodniczek, to siatkarki ZORZY od poczÄ…tku do koÅ„ca kontrolowaÅ‚y przebieg rywalizacji na parkiecie. W każdym z setów scenariusz byÅ‚ identyczny: do dziesiÄ…tego punktu walka punkt za punkt, później wodzisÅ‚awianki nabieraÅ‚y przyspieszenia, bezlitoÅ›nie punktujÄ…c drużynÄ™ goÅ›ci i powiÄ™kszajÄ…c swojÄ… przewagÄ™, co przeÅ‚ożyÅ‚o siÄ™ na gÅ‚adkÄ… wygranÄ… 3:0. Ostatnia kolejka pierwszego etapu rozgrywek seniorkom ZORZY przyniosÅ‚a awans do grupy mistrzowskiej I ligi.

MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - KSG Bestwina     3:0    (25:18, 25:19, 25:17)
Wyniki meczów i tabela w zakładce: Seniorki

2024-04-23 04:15:15