BrÄ…zowy medal Mistrzostw ÅšlÄ…ska Kinder+ Sport 2019!

W niedzielę 9 czerwca, po kilku miesiącach trudnej rywalizacji w rozgrywkach Kinder+ Sport 2019, najmłodsze siatkarki ZORZY zagrały w finale wojewódzkim rocznika 2007 (siatkarskie trójki).
W rozgrywkach Kinder+ Sport 2019 w naszym województwie wzięło udział 460 drużyn z całego Śląska, z wielu szkół, klubów i znanych ośrodków siatkarskich. W finale wojewódzkim wzięło udział już tylko po osiem zespołów w każdej z trzech kategorii wiekowych. Wodzisławianki, dobrą grą w turniejach eliminacyjnych zapewniły sobie miejsce w tym zaszczytnym gronie.
W ramach przygotowań do tak prestiżowej imprezy siatkarki ZORZY grały w licznych turniejach towarzyskich m.in. w Miliczu, Szczecinie, Czeladzi i Halembie.
W finale wojewódzkim Kinder+ Sport 2019 nasze zawodniczki rozegrały najpierw mecze grupowe:
MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - MOSM Tychy III                  2:0
MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - MOSM Tychy II                    0:2
MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - UKS ŹródeÅ‚ko Katowice      2:0

DziÄ™ki takim wynikom, po zajÄ™ciu drugiego miejsca w grupie, wodzisÅ‚awianki awansowaÅ‚y do półfinaÅ‚u rozgrywek, w którym zmierzyÅ‚y siÄ™ głównymi faworytkami do medalu w rozgrywkach ogólnokrajowych - MKS DwójkÄ… Zawiercie. UbiegÅ‚oroczne Mistrzynie Polski z Zawiercia potwierdziÅ‚y opinie fachowców i zagraÅ‚y znakomite spotkanie, wygrywajÄ…c z ZORZÄ„ 2:0, a nastÄ™pnie wygraÅ‚y również finaÅ‚ i siÄ™gnęły po zÅ‚ote medale.
PółfinaÅ‚: MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - MKS Dwójka Zawiercie      0:2

Po przegranym półfinale istniała obawa, czy podopieczne trenera Lechowicza zdołają otrząsnąć się z porażki przed arcyważnym meczem o brązowy medal, tym bardziej, że w pojedynku o trzecie miejsce wodzisławianki spotkały się z MOSM Tychy II, zespołem, z którym przegrały w fazie grupowej. Lecz siatkarki z Wodzisławia, nie po to przeszły tak długą i trudną drogę, by wracać do domu bez medali i miały ogromną ochotę na rewanż. Koncertowo zagrany pierwszy set, a następnie prawdziwa bitwa w drugiej odsłonie, wygranej na przewagi i po całym dniu zmagań można było unieść ręce w geście zwycięstwa, a na szyjach zawisły brązowe medale finału wojewódzkiego Kinder+ Sport 2019!
Mecz o III miejsce: MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski - MOSM Tychy II      2:0

Ostateczna kolejność finału wojewódzkiego Kinder+ Sport 2019
I miejsce          MKS Dwójka Zawiercie
II miejsce         JKS SMS JastrzÄ™bie I
III miejsce        MKS Zorza WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski
IV miejsce        MOM Tychy II
V miejsce         UKS Å»ródeÅ‚ko Katowice
VI miejsce        MOSM TychyIII
VII miejsce       MOSM Tychy V
VIII miejsce     UKS DÄ…browiak DÄ…browa Górnicza

Dzięki brązowemu medalowi, siatkarki ZORZY wciąż mają szansę na udział w ogólnopolskim Wielkim Finale Kinder+ Sport 2019, który jest jednocześnie finałem Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski: Maria Grzywacz, Victoria Skaba, Monika Baran, Milena Waszak, Milena Topisz, Laura Madejska
Trener: Mariusz Lechowicz

Gratulacje dla całej drużyny!
Ogromne podziękowania dla sponsorów wspierających udział najmłodszych wodzisławianek w tej wielkiej siatkarskiej przygodzie, wszystkich rodzin zawodniczek, koleżanek z innych naszych zespołów, wszystkich, którzy wspierali, pomagali i dopingowali nasze siatkarki.
Wspaniali kibice!
Bądźcie zawsze z nami!