MKS Zorza

Raz na wozie, raz pod wozem
Czytano(1844)

Miniony siatkarski weekend w wykonaniu siatkarek ZORZY przyniósł mieszane odczucia, a emocje wznosiły się i opadały jak na rollercoasterze.
Podobnie, jak w poprzednim tygodniu, jako pierwsze do rozgrywek przystąpiły młodziczki, które w sobotę, 3 października, podejmowały w trzecim turnieju etapu "o rozstawienie" zespoły JKS SMS Jastrzębie i MUKS Sari Żory II. Znawcy siatkówki z ciekawością oczekiwali zwłaszcza na pojedynek z pierwszą z wymienionych ekip. Zarówno wodzisławianki, jak i zawodniczki z Jastrzębia-Zdroju były dotychczas niepokonane i wszystkie swoje mecze wygrały bez straty seta. Podopieczne trenera Brzezinki pokazały się z jak najlepszej strony i nie dały rywalkom najmniejszych szans, wygrywając 2:0 (25:14, 25:12). Na zakończenie turnieju młode siatkarki ZORZY w bezapelacyjny sposób odprawiły z kwitkiem MUKS Sari Żory II, w żadnej z partii nie pozwalając przeciwniczkom na rozwiniecie skrzydeł, co obrazuje rozmiar zwycięstwa wodzisławianek, 2:0 (25:8, 25:4).

Skoro sobota zaczęła się tak dobrze, to trzeba było pójść za ciosem w meczu seniorek, które wieczorem udały się na trudny teren do Krzanowic. Szkoleniowiec ZORZY nie mógł skorzystać w tym spotkaniu ze swoich najbardziej doświadczonych zawodniczek i na parkiecie w Krzanowicach oglądaliśmy eksperymentalne, bardzo młode zestawienie wodzisławskich siatkarek.
Ten siatkarski eksperyment przynosiÅ‚ bardzo dobre efekty do pewnego czasu. Set pierwszy wodzisÅ‚awianki wygraÅ‚y 25:20, by w drugiej odsÅ‚onie prowadzić bardzo wysoko 17:9. Wydawać by siÄ™ mogÅ‚o, że podopieczne trenera Brzezinki spokojnie dopiszÄ… do swojego konta kolejne trzy punkty i pozostanÄ… w fotelu liderek I ligi. Ale wtedy nastÄ…piÅ‚a dosyć niecodzienna sytuacja - mÅ‚oda drużyna w ferworze walki popeÅ‚niÅ‚a dość banalny bÅ‚Ä…d rotacji (zagrywkÄ™ wykonaÅ‚a zawodniczka, która jeszcze nie miaÅ‚a zagrywać), co skutkowaÅ‚o utratÄ… punktu. Cóż, takie sytuacje siÄ™ zdarzajÄ… i każda doÅ›wiadczona ekipa sobie z nimi szybko radzi. Niestety, doÅ›wiadczenie, to byÅ‚a jedyna rzecz, której w sobotni wieczór wodzisÅ‚awiankom brakowaÅ‚o. Eksperymentalny skÅ‚ad, zdezorientowany poprzednim bÅ‚Ä™dem, popeÅ‚nia kolejny, tym razem zÅ‚ego ustawienia i ZORZA traci nastÄ™pny punkt. Mozolnie budowana gra wodzisÅ‚awianek zaczyna siÄ™ sypać, nie pomagajÄ… przerwy brane przez trenera. Rywalki szybko wykorzystujÄ… przewagÄ™ psychicznÄ… i doganiajÄ… nasz zespół. ZORZA ma jeszcze dwie piÅ‚ki setowe, ale to gospodynie wygrywajÄ… tÄ… partiÄ™ 29:27. Set, który w takich okolicznoÅ›ciach wymknÄ…Å‚ siÄ™ z rÄ…k wodzisÅ‚awskiej mÅ‚odzieży, ma swoje konsekwencje w trzeciej odsÅ‚onie. Drużyna z Krzanowic, na fali entuzjazmu, szybko buduje przewagÄ™ i rozbija bezradne wodzisÅ‚awianki 25:7. Czwarta odsÅ‚ona byÅ‚a próbÄ… nawiÄ…zania walki, ale tego wieczora mÅ‚odość musiaÅ‚a ustÄ…pić przed doÅ›wiadczeniem gospodyÅ„, które wygraÅ‚y seta 25:15 i caÅ‚y mecz 3:1. Szkoda punktów, które zostaÅ‚y w Krzanowicach, ale z każdej porażki, a zwÅ‚aszcza z porażki w takich okolicznoÅ›ciach, trzeba wyciÄ…gnąć wnioski i mamy nadziejÄ™, że nasz zespół to uczyni.

GS UKS Krzanowice - MKS ZORZA WodzisÅ‚aw ÅšlÄ…ski
3:1 (20:25, 29:27, 25:7, 25:15)

Na szczęście, weekend koÅ„czyÅ‚ siÄ™ dopiero w niedzielÄ™, kiedy to mÅ‚odziczki rozegraÅ‚y ostatni turniej etapu o rozstawienie. Tym razem siatkarki ZORZY graÅ‚y w Cieszynie z tamtejszym VC VictoriÄ… MOSiR Cieszyn oraz JKS SMS JastrzÄ™bie II. Podopieczne trenera Brzezinki, jak na liderki tabeli przystaÅ‚o, ponownie wygraÅ‚y oba swoje spotkania - z JKS SMS JastrzÄ™bie II 2:0 (25:18, 25:10); z VC VictoriÄ… MOSiR Cieszyn 2:0 (25:13, 25:5). DziÄ™ki bardzo skutecznej grze, nasze mÅ‚odziczki zrobiÅ‚y wspaniaÅ‚Ä… niespodziankÄ™ i z kompletem punktów, bez straty seta, awansowaÅ‚y z pierwszego miejsca w gronie dziewiÄ™ciu zespołów, do grupy mistrzowskiej w rozgrywkach o Mistrzostwo ÅšlÄ…ska.
To niewątpliwy sukces tej młodej, lecz już perspektywicznej drużyny i należą się jej za ten wynik wielkie gratulacje!
Teraz przed mÅ‚odziczkami bardzo trudne rywalki (w grupie mistrzowskiej ZORZA spotka siÄ™ miÄ™dzy innymi z MKS DwójkÄ… Zawiercie - aktualne wicemistrzynie Polski mÅ‚odziczek oraz TS Stal Åšrubarnia / SMS Å»APN Å»ywiec - aktualne brÄ…zowe medalistki Mistrzostw Polski). Poprzeczka powÄ™drowaÅ‚a zatem bardzo wysoko, ale każdy mecz z takimi przeciwniczkami to bÄ™dzie bezcenna lekcja, a znajÄ…c ambicje naszych mÅ‚odych siatkarek, liczymy, że w każdym spotkaniu postawiÄ… sobie za cel zwyciÄ™stwo nad rywalkami.